Jar je za dverami, hurá do prírody!

Tešíte sa na jar? Chýba Vám spojenie pohybu s prírodou? S prvými marcovými dňami prichádza okamih, kedy sa do nás vlieva nová energia, kedy chceme odložiť teplé zvršky do kúta a kedy konečne môžeme vyraziť do prírody a nechať sa hladiť slnečnými lúčmi. Či už ste milovníci prechádzok alebo športových aktivít, každý si príde na svoje. V nasledujúcom článku Vám predstavíme 5 najobľúbenejších jarných aktivít.

Beh

Behá sa stále, všade a za každého počasia. Ide o najjednoduchší pohyb, ktorý je telu úplne prirodzený a tiež prvé prebehnutie na čerstvom vzduchu láka snáď každého z nás. Navyše v období jari má beh pridanú hodnotu - môžeme pozorovať prebúdzanie prírody priamo z blízka. Navyše si behaním skvele vytvarujete postavu, spevníte svaly, prečistíte hlavu a navyše sú k tomu potrebné len tenisky, park či les a chuť vybehnúť. Skúste to, ten pocit za to jednoducho stojí.

Výhody: zlepšuje funkciu srdca a pľúc, spaľuje tuky, zvyšuje vytrvalosť

Jazda na bicykli

Ak práve nie ste fanúšikom behu, vytiahnite bicykel. Jazda na bicykli je jedna z najrozšírenejších športových aktivít medzi ľuďmi. Dôvodov, prečo šliapnuť do pedálov, je hneď niekoľko. Prospieva nášmu zdraviu, vyvedie nás zo sedavého spôsobu života, opäť prečistí hlavu a v neposlednom rade nám zlepšuje náladu. Vedeli ste, že rovnako ako u iných športov, sa nám do krvi vyplavujú endorfíny, ktoré majú za následok pocity šťastia a spokojnosti? Získate tak pozitívny pohľad na svet a zbavíte sa únavy či stresu.

Výhody: okrem svalstva posilňuje srdce a cievy a zrýchľuje metabolizmus

Inline korčulovanie

Pokiaľ chcete prirodzene vytvarovať boky a stehenné svaly, nie je nič jednoduchšie ako zvoliť inline korčule. Zábavnou formou skvele tvarujete problémové partie. Inline korčuľovaním dokonca posilňujete určité svaly viac než behaním či jazdou na bicykli. Ale ani pri jazde na kolieskových korčuliach nepodceňujte svoju bezpečnosť. Najmä začiatočníkom odporúčame chrániče kolien či lakťov a samozrejme prilbu, ktorú by mal mať každý inline korčuliar. Ak toto všetko máte, tak už Vám nič nebráni a môžete vyraziť. Snáď už len vybrať správnu cestu pre inline :-)  

Výhody: dochádza k efektívnemu formovaniu bokov a zadku, čo ocenia najmä ženy

Skúšate radi novinky v oblasti športu? Tak to Vám určite neunikli novo rozvíjajúce sa aktivity ako je paddleboarding alebo jumping. Ide o aktivity, pri ktorých sa výborne pobavíte, ale zároveň aj posilníte efektívne celé telo. A to je dobre, pretože to, čo Vás baví, sa robí ľahšie.

Jazda na kolobežke

Ak chcete posilniť celé telo a nechcete byť zavretý vo fitku, kúpte si kolobežku. Jazdu na kolobežke zvládne hravo každý, pri únave môžete jednoducho zoskočiť a ísť pešo. Jazda na kolobežke prišla zo západnej Európy, kde sa tento šport stal fenoménom ženského fitstylu. Dokonca odborníci sa zhodujú, že jazda na kolobežke je pre ľudský organizmus prospešnejšia ako jazda na bicykli, pretože aktívne zapájate väčšinu svalových partií. Energicky sa vyrovná napríklad behu alebo rýchlemu plávaniu. Ale pozor, je dôležité striedať odrazové nohy.

Výhody: aktívne zapojenie sedacích a lýtkových svalov, posilnenie brucha i krčnej chrbtice

Jumping

Je jedno, či si predstavíte záhradné detské trampolínky, trampolíny vo fitness centrách, trampolínove sety či veľké trampolíny v Jump parkoch, vždy sa jedná o skákanie, pri ktorom si Vy a aj Vaše deti budujete kondíciu a dlhodobo posilňujete srdcovú činnosť. V dnešnej dobe nie sú trampolíny len pre deti, môže ich vyskúšať každý bez rozdielu veku či pohlavia. Ak vyrazíte na lekciu s inštruktorom, môže Vás motivovať prítomnosť iných ľudí a vhodne zvolená hudba.

Výhody: vďaka balančným cvikom zapojíte aj hlboký stabilizačný systém, šetrí kĺby

Späť na kategóriu