Inteligentné náramky nie sú len moderným doplnkom

Určite ste už stretli vo svojom okolí niekoho, kto nosí pri sebe okrem mobilného telefónu aj inteligentný náramok. Že nie? Možno ste si len nevšimli, že to čo mal na ruke váš kolega, nie sú obyčajné digitálne hodinky. Svojim vzhľadom sa im totiž fitness náramky naozaj približujú takmer na nerozoznanie. Inteligentné náramky sú však oveľa múdrejšie a šikovnejšie. Nie každý objaví ich výnimočnosť na prvýkrát, ale tí, ktorí ich vyskúšali, vedia v čom spočíva ich čaro.

V čom sa skrýva ich čaro?

Výrobcovia chcú užívateľov motivovať k aktivite pomocou rozličných zaujímavých funkcií. Náramok sa môže pýšiť fanúšikmi všetkých vekových kategórií takmer po celom svete. Napriek tomu, že ich základnou funkciou je meranie krokov, už dávno neplatí, že sú určené predovšetkým pre športovcov, alebo ľudí, ktorí sa pokúšajú schudnúť či zlepšiť kondíciu. Vďaka svojim súčasným funkciám sú fitness náramky určené naozaj pre každého.

Modely z nižšej cenovej relácie umožňujú merať spálené kalórie a počet hodín spánku. Verzie, ktoré ponúkajú navyše aj monitorovanie tepovej frekvencie sú o niečo finančne náročnejšie. Vďaka získaným výsledkom môžete vyhodnocovať svoje aktivity a preposielať si získané informácie do svojho telefónu. Funkciu, ktorá upozorní na nedostatočnú kvalitu tréningu si obľúbia predovšetkým športovci. V prípade, že používate bežecký pás, fitness náramok by nemal chýbať vo vašej výbave. Menej športovo naladení vlastníci náramkov ocenia funkcie ako napríklad SMS a e-mail notifikácie, či monitorovanie kvality spánku.

Na čo sa sústrediť pri výbere?

Výber by ste mali okrem finančných možností prispôsobiť predovšetkým tomu, aké funkcie od náramku očakávate. Cena pri nich často odráža kvalitu a počet funkcií, ktoré ponúkajú. Väčšina z modelov je určená pre pánov aj pre nežnejšie pohlavie. Konečný dizajn dotvára remienok, ktorý môžete prispôsobiť svojmu vkusu alebo pohlaviu. Na trhu sú dostupné už aj detské modely, ktoré sa odlišujú len veľkosťou.

Ďalšie dôležité parametre, ktoré je dobré pri výbere sledovať je jeho kompatibilnosť s operačným systémom a akú podporuje verziu. Predídete tak možnému sklamaniu z toho, že sa náramok nebude dať spárovať s vašim telefónom. Ak máte mobil mladší ako 4 roky, nemal by nastať s prepojením žiaden problém. Pre istotu si to však pred kúpou overte, inak by sa mohlo stať, že nebudete môcť náramok plnohodnotne využívať.

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Ako si vybrať športtester

Späť na kategóriu