Ideálna športová aktivita na jeseň? Korčuľovanie!

Asi viacerí z toho nie sme nadšení, ale leto je už za nami. Práve to nás núti rozmýšľať, čo s voľným časom počas jesene. Na kúpanie a opaľovanie to už nebude, čo ale neznamená, že by ste mali sedieť doma. Práve naopak! Počasie počas týchto mesiacov býva ideálne na strávenie voľných chvíľ v prírode, napríklad v miestnom parku či jazdou na korčuliach po cyklotrase. Ak chcete ešte zhodiť nejaké to kilečko a popracovať na svojej fyzickej kondícií, popritom si užiť zábavu, kolieskové korčule vás určite nadchnú!

Ako si vybrať tie správne?

Keď už ste sa rozhodli zakúpiť si kolieskové korčule, nemali by ste sa pozerať len na cenu. Korčule, ktoré majú cenovku do 50 eur, vám vydržia možno dva - tri roky, čo asi nechcete, však? Pri kupovaní si dajte záležať na tom, aby vás netlačila topánka a aby dobre sedela. Musíte sa cítiť pohodlne, bez akejkoľvek bolesti a tlaku! Inak sa nečudujte, ak po prvých pohyboch pocítite nepríjemnú bolesť. Kým ešte nemáte jasno v tom, či budete korčuľovať len rekreačne alebo skúsite aj náročnejšie kúsky, zvoľte fitness korčule pre relaxačný šport. Všímajte si aj veľkosť koliesok – čím väčšie, tým väčšia rýchlosť, ale všetko závisí aj od kvality ložísk.

Bezpečnosť je prvoradá

Nie len pre začiatočníkov je dobré nezabudnúť spolu s korčuľami zakúpiť aj chrániče na zápästia, lakte a kolená. Prilba síce nie je povinná, ale dokáže vás zachrániť pred zranením, možno zachráni aj život. Obzvlášť, ak svoje sily preceníte a spustíte sa dole kopcom vysokou rýchlosťou. Nikdy neviete, či nestratíte rovnováhu alebo vám niekto nevbehne do cesty!

Prečo budete chcieť korčuľovať?

Ešte stále váhate? Zhrňme si zopár dôvodov, ktoré uľahčia vaše rozhodovanie. Jazda na korčuliach predstavuje omnoho nižšiu záťaž pre vaše kĺby ako beh. Posilníte ňou lýtkové a stehenné svalstvo a taktiež vytvarujete vaše pozadie, a to za pomerne krátku dobu. Korčuľovanie so správnym držaním tela má pozitívny efekt aj pre vašu chrbticu. Počas hodiny je možné spáliť zhruba 2000 kJ, čo určite oceníte, ak vás trápi nadváha či guľatejšie bruško. Koniec koncov, kolieskové korčule sú ideálnou športovou aktivitou pre deti i dospelých. Prečo ich neskúsiť, no nie?

Späť na kategóriu