Ideálna aktivita na leto? Vyskúšajte kolieskové korčule

Začína sa leto a prázdniny, čo núti hlavne rodičov vymýšľať zaujímavé letné aktivity pre svoje deti. Ak zatiaľ nemáte žiadne plány napríklad s letnou dovolenkou pri mori, nezúfajte! Množstvo zábavy, príjemného relaxu a zároveň udržiavanie kondície môžete docieliť aj pri iných aktivitách, ako práve pri mori. Jednou z nich môže byť korčuľovanie s celou rodinou, napríklad pri vodnej nádrži blízko mesta. Korčuľovať sa dokonca môžete aj po cyklotrasách, ktoré na Slovensku pravidelne pribúdajú. V spojení s touto aktivitou môžete zároveň spoznávať nepoznané krásy okolitej prírody a zároveň si užiť jazdu na korčuliach spolu s rodinou.

Ako správne vybrať korčule?

Kolieskové korčule nazývané tiež in-line korčule sú v dnešnej dobe fenoménom z viacerých dôvodov. Jazdiť na korčuliach môžete ktokoľvek. Na veku skutočne nezáleží, keďže nejde o náročnú aktivitu, pre ktorú je potrebná špeciálna príprava. Korčule nezaberajú veľa miesta, preto ich môžete bez problémov uložiť do kufra auta a odviesť sa kamkoľvek, kľudne aj na dovolenku do Chorvátska. Je však rozdiel, ak kupujete detské korčule. Tie sú špecifické nastaviteľnou veľkosťou, alebo korčule pre dospelých, ktoré rozdeľujeme na fitness in-line korčule vhodné na športové, rekreačné a výkonnostné korčuľovanie a freestyle in-line korčule vhodné pre vykonávanie trikov a skokov skate parkoch.

Doprajte deťom dostatok pohybu

V dnešnej dobe mobilov a internetu trpí stále viac detí nedostatkom pohybu a s tým spojenými zdravotnými problémami. To je dôvod, prečo by ste sa aj vy, rodičia, mali snažiť o zabezpečenie dostatku pohybu vašich detí. Dostatok prirodzeného pohybu a trávenie voľného času na čerstvom vzduchu má zásadný vplyv na ich zdravie aj neskôr v dospelosti. Aj rôzne vedecké štúdie preukázali súvislosti s nedostatkom fyzickej aktivity so zvýšeným rizikom chronických chorôb v dospelosti. Je teda vysoká pravdepodobnosť, že dieťa s nedostatkom pohybu môže o niekoľko rokov trpieť chorobou srdca či cievneho systému. V spojení so slabou pohybovou aktivitou trpí stále viac detí tiež veľmi nebezpečnou obezitou.

Ideálna voľba pre najmenších

Detské odrážadlá sú ideálne najmä pre malé deti, ktoré ešte nedospeli na jazdu na bicykli. Jazdou na odrážadle si totiž môžu osvojiť základné návyky, čo im zjednoduší aj prechod na bicykel.

inSPORTline je významný výrobca a predajca fitness zariadení a príslušenstva na Slovensku nielen pre profesionálov, ale tiež pre rekreačných športovcov, uvedomujúcich si, že pohyb je základnou súčasťou ich života.  

Späť na kategóriu