Hurá do prírody!

Letné počasie, ktoré nám už dorazilo, láka snáď každého z nás do prírody. Niektorí uprednostňujú turistiku, iní zase korčuľovanie či bicyklovanie. Práve cyklistika je ideálnym športom pre celú rodinu, a to hneď z viacerých dôvodov. Efektívne buduje potrebnú vytrvalosť, jazda na bicykli je šetrnejšia k telu, podporuje psychickú pohodu a vďaka bicyklovaniu aktívne zapájate odlišné svalové skupiny, ktoré postupne spevňujete.

Behanie či bicyklovanie?

Ak ste zástancom rýchlej chôdze či behania, je ťažké povedať, či je pre vás cyklistika tou lepšou voľbou. V tomto prípade závisí skutočne všetko od vašich preferencií, no treba podotknúť, že v prípade vyššej váhy je vo všeobecnosti prospešnejšia cyklistika vzhľadom k tomu, že jazda na bicykli nezaťažuje kĺby. Samozrejme, že je nutné zvoliť správny bicykel, čiže v tomto smere by ste sa mali poradiť s odborníkom, ktorý vám okrem iného pomôže nastaviť posed, ktorý má taktiež významný vplyv na vašu jazdu. Beh i cyklistika sú športy založené na aeróbnej aktivite, a to aj napriek tomu, že sa podstatne líšia. Ak teda plánujete zmeniť životný štýl, posilniť svalstvo a navyknúť si na určitú fyzickú záťaž, ideálne je riadiť sa podľa tréningového plánu, ktorý môže byť kombináciou behu i cyklistiky. Aj najlacnejšie bicykle by mali byť  nielen vyrobené z komponentov špičkových značiek, no dôraz by mal byť kladený aj na rám vyrobený z odľahčeného hliníka. Opäť však ide o individuálne preferencie, avšak treba mať na pamäti, že práve rám, vidlica, veľkosť kolies, typ brzdy i riadidlá vo veľkej miere ovplyvňujú kvalitu našej jazdy.

Na toto si dávajte pozor!

Ak ste sa rozhodli tráviť aspoň nejaký čas denne pobytom na čerstvom vzduchu, nezabúdajte na pravidelný príjem tekutín, najmä počas horúcich dní. To platí tiež o strave, ktorú by ste mali mať najmä počas celodenných „výjazdov“ so sebou, keďže beh či cyklistika dokážu náš organizmus pomerne rýchlo unaviť, a práve v takomto momente je nutné prijať určitú dávku energie, ktorá vás vzpruží. Súčasťou cyklistického vybavenia by mala byť kvalitná prilba, pohodlné oblečenie, obuv a bezpochyby svetlá na bicykel.

Nebaví vás stereotyp?

Ak milujete adrenalín, radi sa učíte nové veci a nebaví vás stereotyp, freestyle kolobežky sú presne to, čo poteší aj vášho športového ducha. Ide o kolobežky s malými kolieskami a odľahčeným rámom, vďaka čomu môžete robiť tie najbláznivejšie triky, a to nielen v parkoch, ale pokojne aj na ulici. Rukoväte umožňujú pevné držanie, čiže sa nemusíte báť nečakaného pošmyknutia či akejkoľvek inej nepríjemnej situácie. Tak čo poviete, aj vy si užijete leto plnými dúškami a vyskúšate freestyle na kolobežke či bicykli?

Späť na kategóriu