Fitness nie je len o posilňovacích strojoch a činkách

Dôležitou súčasťou života mnohých ľudí sú športové aktivity. Nechcú len dobre vyzerať, ale aj sa dobre cítiť. V podstate nezáleží na tom, akému druhu športu sa venujete, hlavné je, že sa hýbete pravidelne.

Mnoho ľudí doslova prepadlo fitness životnému štýlu, ktorý môžeme vidieť všade okolo nás. Dôkazom sú preplnené fitness centrá, viacero druhov fitness stravy v obchodoch či na internete, a tiež ľudia behajúci po parkoch či mestách. Každý má za cieľ dodržiavať zdravý životný štýl, ktorý sa stal trendom aktuálnej doby.

Pod pojmom fitness si nemusíte hneď predstaviť len svalnaté vypracované telá, ktoré veľmi často a pravidelne navštevujú „fitká“ s cieľom vyformovania postavy a naberania kíl. Dnešným trendom je fitness skôr poňatý ako udržanie sa v dobrej forme a kondícii, k čomu samozrejme, patrí aj odbúravanie tukov. Posilňovacie stroje a činky sú síce perfektným doplnkom každého športového tréningu, no ak vás tieto pomôcky neoslovili, neznamená to, že máte na cvičenie zabudnúť.

Výbornou alternatívou môžu byť kardio stroje, s ktorými si dokážete precvičiť aj celé telo bez toho, aby ste sa museli báť zranenia alebo nárastu hmotnosti. Vhodný môže byť napríklad veslovací trenažér, ktorý je výborným doplnkom každej dobre vybavenej posilňovne, ale pokojne ho môžete mať aj doma. Veľkou výhodou tohto účinného fitness stroja je, že jediným pohybom, ktorý simuluje záber pri veslovaní, si dokážete vyformovať nohy, ruky, ale aj chrbticu, na čo by ste inak potrebovali niekoľko odlišných cvikov. Na veslárskom trenažéri by mali podstupovať tréning hlavne ľudia, ktorí chcú dosiahnuť kombináciu posilňovania a chudnutia, a tým dokonale vyšportované telo. Ak sa rozhodnete, že si takýto stroj chcete zakúpiť, je potrebné rozlišovať nielen podľa ceny, ale aj podľa funkcií. Pri veslovacích trenažéroch prihliadajte napríklad na reguláciu odporu, pojazd, brzdný systém alebo programové vybavenie, ktoré stroj ponúka.

Asi najobľúbenejším strojom, ktorý pozná každý, a to aj nešportovec, je bežiaci pás. Využívajú ho ľudia po celom svete. Tento neprekonateľný fitness stroj určite nechýba v žiadnej posilňovni, ale ani v mnohých domácnostiach, kde je pohyb nevyhnutnou záležitosťou. Obľúbený je najmä počas zimného obdobia, kedy nie sú podmienky na behanie v prírode ideálne a ľudia ho využívajú ako náhradu za bežecké trasy. Bežcom poskytuje skvelú príležitosť spaľovania tukov behaním za každého počasia, a to napríklad aj pri pozeraní televízie. Na tejto plošine si viete pohyb jednoducho regulovať rôznymi nastaveniami. Základnými sú rýchlosť, sklon plošiny či odbehnutá vzdialenosť, na čo by ste pri behaní v prírode potrebovali smart hodinky alebo špeciálne fitness náramky. Vďaka behaniu na páse si nielen zlepšíte kondíciu, ale tiež spálite nadbytočné tuky a posilníte činnosť svojho srdca, ktoré je pre život každého človeka dôležité.

Pri výbere bežiaceho pásu dbajte najmä na to, aby bol motor nielen výkonný, ale tiež tichý a pre vás pohodlný – aby sa na ňom dobre behalo. Dôležitá je aj jednoduchosť ovládania, odpruženie pre šetrenie kĺbov, merač tepovej frekvencie a mnoho ďalších funkcií, ktoré stroje ponúkajú.

Späť na kategóriu