Elektrické dopravné prostriedky sú trendom v dnešnej doprave

Elektrických dopravných prostriedkov v podobe kolobežiek a bicyklov na slovenských cestách neustále pribúda a stávajú sa tak plnohodnotnou súčasťou dopravy. Svoje využitie nachádzajú primárne v mestách, kde ich používatelia šetria čas, životné prostredie aj peniaze pri presune.

Vhodná pre každú vekovú kategóriu

Na Slovensku si elektrické kolobežky získavajú sympatie u čoraz väčšieho počtu populácie. Zatiaľ čo pred nedávnom sme na nich videli jazdiť len deti či tínedžerov, v súčasnosti sa veková hranica používateľov značne posúva. Elektrické kolobežky sa stali súčasťou hlavne mestskej dopravy a to za každého počasia. Primárne kvôli rýchlosti presunu a s tým súvisiaciacemu šetreniu času. Kolóny, ktoré sa zdali byť nekonečnými, sa tak s elektrickou kolobežkou stávajú nepodstatnými. Ďalšia výhoda, ktorá zaváži pri kúpe, je výška jednorázovej investície, ktorá sa vám po pár mesiacoch vráti. Návratnosť môžete očakávať v prípade alternatívy za auto v znížení spotreby paliva alebo v prípade alternatívy za využívanie mestskej hromadnej dopravy v znížených nákladoch na cestovné. V súčasnosti elektrické kolobežky netrápi ani dojazd, ktorý je bežne niekoľko desiatok kilometrov a dobitie batérie môžete realizovať z bežnej elektrickej zásuvky po absolvovaní cesty do práce či školy alebo naopak, doma.

Kvôli svojej skladnosti nachádza využitie aj v prípade kombinovania dopravy, kedy kolobežku v priebehu niekoľkých sekúnd zložíte a nastúpite s ňou do mestskej dopravy, vlaku alebo auta. V zloženej polohe nezaberie veľa miesta a je ľahko uskladniteľná aj v domácnosti alebo prenášateľná v spoločnosti. Následne rozloženie vám taktiež nezaberie veľa času a v priebehu pár sekúnd môžete nastupovať a užívať si jazdu. Je len na vás aký typ jazdy si vyberiete. Elektrickú kolobežku môžete využívať ako mestský dopravný prostriedok alebo ako príležitostnú hračku určenú na relax, keď si chcete dopriať trochu oddychu.

Jazdite efektívne s elektrobicyklom

Možnosť efektívne a ekologicky sa presúvať v rámci mesta vám umožňuje aj elektrobicykel. Elektrobicykle však nájdu využitie aj pri cestovaní na dlhšie vzdialenosti mimo mesta alebo v teréne, kde sú veľkým pomocníkom pri jazde do kopcov. Aj z tohto dôvodu ho ocenia ľudia v rôznom veku, ktorí si môžu užívať jazdu bez väčšej fyzickej námahy.

Elektrické dopravné prostriedky sú aktuálnym darčekom pre pracanta alebo školáka, ktorý ich zaručene využije. Stačí si už len vybrať ten sprvány model pre vás.

Mohlo by Vás tiež zaujímať:

Ako vybrať elektrickú kolobežku

Všetko čo potrebujete vedieť pri nákupe elektrobicykla

Späť na kategóriu