Elektrické bicykle a kolobežky –nahradia automobily?

Elektrické bicykle sú na trhu už niekoľko rokov, avšak populárnymi sa stali len nedávno. Za rast popularity vďačia predovšetkým značnému vylepšeniu technológie motorov a batérií.  Postupne, ale isto začínajú elektrické bicykle a elektrické kolobežky nahrádzať autá a to aj z dôvodu ich flexibility a ekologickosti. Ak stále váhate nad kúpou, prečítajte si nasledujúce riadky.

Elektrické bicykle a elektrické kolobežky – ako fungujú?

Bezpečnosť a komfort sú na prvom mieste a preto sú súčasné elektrické bicykle vybavené technológiou, vrátane skrytých batérií, kompaktných motorov a intuitívnej asistencií pedálov. Najnovšie modely elektrobicyklov sa môžu pýšiť 36V lítium-iónovými batériami (Li-ion), ktorých silnou stránkou je vysoká kapacita, dlhá životnosť a nízka hmotnosť. Pre dosiahnutie maximálnej životnosti sa odporúča skladovať batérie plne nabité v miestnosti s teplotou 10 až 20 °C a približne 1x za mesiac nabiť na maximum. Odporúčanie sa môže líšiť na základe konkrétneho typu elektrobicykla a použitej batérie. Pre koho je elektrický bicykel určený?

  • Pre všetkých, ktorým nie je ľahostajné životné prostredie;
  • Pre všetkých, ktorí sa potrebujú efektívne prepraviť v rámci mesta z bodu A do bodu B;
  • Pre všetkých, ktorých nebaví čakať v dlhých kolónach;
  • Pre všetkých, ktorým bola jazda do kopca náročná.

Pokiaľ hľadáte alternatívu bicyklovania, ideálnou voľbou môže byť elektro kolobežka s ktorou sa môžete rýchlosťou 20 až 30 km/h prepraviť do školy či práce, rýchlo a komfortne. Praktickú stránku potvrdzuje jej skladnosť, ktorá vám umožní si ju vziať kamkoľvek so sebou.

Špičkové prevedenie, odolnosť voči nárazu či mechanickým poškodeniam, kvalitný motor a bezkonkurenčné funkcie, ktoré splnia požiadavky aj tých najnáročnejších zákazníkov. To nie je sci-fi, to sú elektrické bicykle a elektrické kolobežky ktoré by ste mali požadovať. Tiež by vás mohlo zaujímať, ako správne vybrať elektrobicykel a ako si vybrať elektrokolobežku.

Späť na kategóriu