Cvičenie v pohodlí domova vďaka tejto pomôcke zvládnete bez problémov aj vy!

Spolu s trénerom ste vypracovali tréningový plán, lenže veľa povinností, či už v práci alebo doma, vám neumožňujú navštevovať posilňovňu v pravidelných intervaloch? Každodenné starosti v práci či učenie sa s deťmi nás dokážu z času na čas poriadne unaviť a my sme radi, ak sa večer zastavíme, vyvalíme sa na gauč a zdriemneme si pri obľúbenom filme. Ak sa však chcete cítiť lepšie, silnejšie, vyrovnanejšie a viacej „fit“, denne si treba nájsť na seba minimálne tridsať minút. Pýtate sa, ako týchto tridsať minút efektívne využiť?

Na posilnenie spodnej časti tela „stepujte“!

Stepper patrí medzi jednu z najpreferovanejších fitness pomôcok každej ženy, keďže výborne simuluje chôdzu do schodov, vďaka čomu môžete nielen vyrysovať spodnú časť tela, ale taktiež zlepšiť kondíciu či držanie tela. Výhodou je, že stepper má nastaviteľnú záťaž, počítadlo krokov i spálených kalórií, ba dokonca umožňuje kontrolovať frekvenciu tepu. Cvičenie na stepperi je vhodné skutočne pre kohokoľvek, a to dokonca aj pre obéznych ľudí vzhľadom k tomu, že nezaťažuje kĺby ako trebárs beh, pri ktorom dopadáme na tvrdú zem, čo spôsobuje obrovský náraz a následne záťaž na kĺby.

Na posilnenie vrchnej časti tela veslujte!

Vedeli ste o tom, že nohy pri veslovaní produkujú asi dve tretiny energie, ktorú na cvičenie vynaložíme? Pri veslovaní pracujú predovšetkým svaly prednej strany stehna, štvorhlavý a priamy stehenný sval, sedacie svaly a zadná strana stehien, tzv. hamstringy. Veslovací trenažér, ktorý dnes nájdeme v každej posilňovni, umožňuje vypracovať predovšetkým bicepsy a deltové svaly, no taktiež pri pohybe veslovania precvičujeme brušné a chrbtové svaly, medzilopatkové svalstvo, trapézy a celkový „core“ tela. Tak čo poviete, aj vy si najbližšie zacvičíte na týchto dvoch cvičebných strojoch, vďaka ktorým môžete efektívne vypracovať a posilniť celé telo?

Späť na kategóriu