Cvičenie so závažím a jeho výhody

Stále viac ľudí sa zaujíma o svoje zdravie a snaží sa robiť niečo prospešné. Samozrejme, nemáme na mysli diéty, ktoré väčšinou nemajú takmer žiadny, alebo skôr negatívny účinok. Chceme spomenúť práve športovanie a pre ľudský organizmus viac než nevyhnutný pohyb. V dnešnej dobe máme nespočetné množstvo možností, ako napríklad korčuľovanie, turistika, plávanie, behanie, či posilňovanie. Ak si zo všetkých možností vyberiete práve posilňovanie, položte si na úvod otázku – budem cvičiť v posilňovni alebo doma?

Cvičenie doma a jeho výhody! Poznáte ich?

Existuje vôbec človek, ktorý sa nepokúsil za celý život aspoň raz cvičiť doma? Klasické cviky ako drepy, výpady či „brušáky“ sú veľmi účinné najmä pre začiatočníkov. Postupne, či už skôr alebo neskôr, bude potrebné zvyšovať intenzitu tréningov. Môžete napríklad zvyšovať počet opakovaní, pridávať závažia, či skúšať nové – náročnejšie cviky. Vynikajúcim riešením, ako zvýšiť záťaž pri chôdzi a behu, ale aj na zefektívnenie posilňovania a spálenie väčšieho množstva kalórií sú závažia na nohy a na ruky. Na výber máte viacero hmotností od 0,5 kg do 3 kg. Na začiatok však odporúčame vybrať ľahšiu hmotnosť, nakoľko cvičenie nemusí byť také jednoduché, ako sa spočiatku zdá.

Aké sú teda výhody cvičenia v domácom prostredí? V prvom rade to, že môžete cvičiť kedykoľvek v ktorýkoľvek deň, nemusíte nikam cestovať, prípadne čakať kým sa uvolní stroj, na ktorom chcete cvičiť. A ako bonus, nemusíte platiť za vstup alebo členské.

Posilňovacia lavica? Jednoznačne áno!

V minulosti boli lavice na posilňovanie výhradne súčasťou verejných či hotelových posilňovní. To však už dávno neplatí, pretože mnoho ľudí vie, že posilňovacia lavica je vynikajúcou pomôckou do domácej posilňovne. Avšak, ako vybrať správnu posilňovaciu lavicu? Na posilnenie prsného svalstva je určená bench lavica. Na precvičenie brušného svalstva zase šikmá lavica, a na precvičenie nôh je účinným pomocníkom leg press. Pre tých, ktorí chcú precvičiť a posilniť každú časť tela, je najvhodnejšou voľbou nastaviteľná lavica. Ak tiež plánujete žiť aktívnejšie a vybudovať si domácu posilňovňu, vybavte ju aj spomenutými záťažami, posilňovacou lavicou a určite nezabudnite na jednoručky. Je na Vás, či si vyberiete nakladacie jednoručné činky, alebo s pevnou hmotnosťou. Každopádne Vám pomôžu v dosiahnutí vytúženého cieľa.

Ak potrebujete poradiť, obráťte sa na nás, či už priamo v predajni, alebo v online chate na našej webovej stránke inSPORTline.

Späť na kategóriu