Čo vám v domácej posilňovni nesmie chýbať?

Ak beriete cvičenie skutočne vážne, skvelým nástrojom na domáce posilňovanie, cvičenie alebo rehabilitovanie je posilňovacia veža alebo posilňovacia lavička. S jej pomocou môžete vykonávať takmer všetky prospešné cviky v celom rozsahu efektívne a bezpečne. Je jedno, či chcete schudnúť, nabrať silu alebo svalovú hmotu. Tieto všestranné stroje na cvičenie umožnia účinný tréning od hlavy po päty, ktorý vás zoštíhli a zároveň dodá aj viac sily v pohodlí domova.

Pevná konštrukcia veže či lavičky z ocele, rovnako ako kvalitné ložiská a púzdra, zaručia jej dlhodobú životnosť a stabilitu. Cvičenie bude príjemnejšie aj vďaka protišmykovým rukovätiam a mäkkému polstrovaniu. Závažie môže byť v tvare tehličiek (záťažou sú doštičky v zásobníku) alebo v tvare kotúča (záťažou sú závažia, musia však mať rovnaký priemer, ako nakladacie tŕne). Doplnkami sú napríklad rôzne úchopy, popruhy, adaptéry, laná, tyče, bradlá, kladky, plošiny, háčiky, doplnkové závažia, atď.

Posilňovacia veža

Posilňovacia veža je všestranne využiteľným posilňovacím strojom pre profesionálne aj domáce použitie. Posilovacia veža dokáže nahradiť viacero posilňovacích strojov jednoduchým nastavením záťaže. Poslúži vám na väčšinu cvikov a môžete mať celú posilňovňu v jednom stroji. Od typu veže závisia jej funkcie (zaťaženie, výškové nastavenia, uhol sklonu) a množstvo cvikov, ktoré umožní vykonávať.

Posilňovacia lavica

Ideálna pre účinný tréning doma, v posilňovni či v klubovni je posilovacia lavička. Jej výhodami oproti posilňovacej veži sú menšia hmotnosť, rozmery a lepšia skladnosť. Rozdeľujú sa na polohovacie, šikmé či rovné, scottové alebo hyperextenzie, multifunkčné či bench-lavice.

Ich benefity sú:

  • UNIVERZÁLNOSŤ VYUŽITIA: Poslúži rovnako mužom aj ženám.

  • ZOSILNENIE A LEPŠIA KONDÍCIA: Pravidený tréning na veži alebo lavičke umožní cvičiť s potrebným stupňom záťaže pre individuálne výsledky.

  • KONTROLA VÁHY: Nielen, že pomáhajú budovať svalovú hmotu, dokážu tiež udržiavať, prípadne znižovať váhu. Keďže svaly spália viac kalórií ako tuky, pravidelné cvičenie pomocou lavičky / veže postráži vašu váhu a zrýchli metabolizmus.

  • LOKÁLNY TRÉNING: Sú tiež skvelým riešením aj pre zotavovanie po zraneniach, alebo pri tréningu individuálnych svalových partii. Dievčatá, so zoslabnutými rukami sa môžete navždy rozlúčiť!

  • STABILITA: Posilňovacia veža a lavica sú výborné pre izolovanie a spevnenie stredu tela. Od formy jadra závisí nielen ako vyzeráte, ale aj ako sa hýbete. Dostatočne silné chrbtové a brušné svalstvo zlepší rovnováhu a stabilitu, a pomáha tiež minimalizovať riziko zranenia.

  • KOMFORT: Sú vhodné takmer do každého priestoru vďaka svojej štíhlosti v prípade posilňovacích veží a skladnosti v prípade lavičiek. Preto už neexistuje dôvod, prečo si nezacvičiť.

Môžete si vybrať si množstva rôznych funkcií, štýlov aj cenových relácii. Prečítajte si tiež detailný návod ako vybrať posilňovaciu vežu alebo ako vybrať posilňovaciu lavičku. Tieto návody a produkty aj z iných kategórií nájdete na InSPORTline.

Späť na kategóriu