Chystáte sa na letný mototrip? Čo tak skúsiť Rumunsko?

Milovníci motoriek sa každoročne nevedia dočkať leta, kedy budú môcť objavovať krásy Slovenska a okolitých krajín. Ak k tejto skupine patríte, asi dokážete opísať pocity, ktoré človeka na podobnom výlete sprevádzajú. Kto ich nezažil na vlastnej koži, len ťažko pochopí. Premýšľali ste už nad tohtoročnými destináciami? Vyskúšajte Rumunsko!

Putujte po stopách Drakulu

Teraz si možno hovoríte, prečo by práve Rumunsko malo byť štátom, kam by ste sa chceli ísť pozrieť, ale skúste mu dať šancu. Krajina ponúka, okrem množstva nádherných prírodných scenérií, napríklad aj horské priechody Transalpina a Transfagarasan, ktoré môžeme zaradiť medzi najobľúbenejšie cesty minimálne v Európe.

Medzi motorkármi, ale aj autíčkarmi je veľmi obľúbený aj región Transylvánia. Kraj, ktorý sa spája s legendou o slávnom grófovi Drakulovi, vás prevedie rôznymi miestami. Jeho rodiskom, hradom a podobne. Populárnymi turistickými atrakciami sú aj tamojšie soľné bane.

Ak patríte k tým ľuďom, ktorých viac ako vnútrozemie láka pobrežie, môžete sa odviezť až k Čiernemu moru. Kúsok severne od mesta Constanta sa nachádza pláž Mamaia Beach, ktorá je najobľúbenejšou prímorskou destináciou v Rumunsku.

Ako sa na takýto výlet pripraviť?

Ako už asi tušíte, cesta nie je najkratšia a netrvá jeden či dva dni. Navyše prináša aj náročnejšie úseky, a preto je dôležité nepodceniť prípravu. Budete potrebovať brašne, do ktorých sa pobalíte. Netreba však zabúdať aj na bezpečnosť. Zdravie totižto máme iba jedno a treba si ho chrániť.

Základná vec, bez ktorej by ste nemali ani vyraziť, sú moto prilby. Nielenže patria k hlavnej výbave, bez ktorej sa na motorku nesadá, ale pre viacerých motorkárov sú aj súčasťou imidžu a ich poznávacím znakom.

Nielen bezpečnosť, ale aj pohodlie výrazne ovplyvňuje aj kvalitná moto obuv. Motorkárske topánky sa zvyknú deliť na vysoké a nízke. Následne aj podľa druhu motorky. Celá ponuka obuvi pre motorkárov na inSPORTline.sk podlieha najprísnejším normám Európskej únie. Môžete si tak byť istí, že na výrobu boli použité tie najkvalitnejšie materiály.

A keď budete mať všetko pripravené a naplánované, ostáva nám iba popriať vám šťastnú cestu. A nezabudnite sa s nami podeliť o fotky


 

Späť na kategóriu