Bicyklovať môžete aj v pohodlí domova

Asi každý pozná niekoho, kto má rád pohyb, ale do fitness centra by ste ho za nič na svete nedostali. Je možné byť fit a v kondícii nielen vďaka posilňovaniu s činkami a ťažkými strojmi, ale aj inými spôsobmi ako napríklad bicyklovanie, behanie, korčuľovanie alebo plávanie. Tieto športy prinášajú veľké množstvo výhod, ktoré pri posilňovaní nemáte k dispozícii. Jeden z najväčších benefitov je, že ich môžete vykonávať v kruhu priateľov, rodiny, či spoločne s nimi. Dokážete si tak nielen zašportovať, ale aj prežiť príjemné chvíle. Ďalšou pridanou hodnotou takéhoto pohybu je pobyt na čerstvom vzduchu, ktorý nenájdete vo fitness centre, ale ani doma v obývačke. Hoci by sa mohlo zdať, že napríklad také bicyklovanie je iba sezónnou aktivitou, nie je to úplne pravda. Aj po skončení letnej sezóny a v období, keď už vonku zúri nielen zima, ale aj naozaj škaredé počasie sa môžete udržiavať v kondícii pomocou obľúbeného stroja ako je bicykel.  

V tomto prípade máme na mysli konkrétne stacionárne bicykle. Jednoducho nimi dokážete nahradiť tie klasicé. Kým váš bicykel bude oddychovať niekde v pivnici, či garáži a čakať na novú sezónu, môžete využívať iné druhy týchto strojov, a to priamo v pohodlí vášho domova. Zima vám zbehne omnoho rýchlejšie a vy nemusíte mať strach, že by prvá jarná jazda bola pre vás veľkým utrpením. Ak si naozaj bez bicyklovania neviete predstaviť ani zopár dní, odporúčame vám zaobstarať si niektorý z cyklotrenažérov. Sú nielen výbornou náhradou, ale tiež  skvelou pomôckou na kondičné cvičenie. Takisto ako ich využívajú rekreační športovci, obľubujú ich aj profesionáli, ktorí potrebujú byť v kondícií a pripravení počas celého roka. Ak netušíte aký stacionárny bicykel si zaobstarať, určite si pozrite väčšie množstvo výrobkov, ktoré sa na trhu ponúkajú. Vybrať si môžete z drahších strojov vhodných napríklad do posilňovní, ale aj z lacnejších cyklotrenažérov, ktoré dokonale zapadnú do vašej domácej posilňovne.

Ďalšou možnosťou, ako si spríjemniť studenú zimu, kedy nemôžeme bicyklovať v prírode, je zaobstaranie si niektorého zo strojov nazývaných rotopedy. Prečo si tieto overené ľudové stroje ľudia neustále kupujú? Existuje niekoľko dôvodov. Ide hlavne o rýchlu možnosť zlepšenia fyzickej kondície, ale aj vyformovanie postavy - najmä nôh a spálenie veľkého množstva tukov. Nie je preto ničím výnimočné, že magnetický rotoped sa stal základným vybavením nielen domácich, ale aj profesionálnych verejných posilňovní, ktoré navštevuje denne obrovské množstvo športovcov. Rotopedy už dávno nie sú iba nudnou fitness pomôckou. Vďaka moderným technológiám ich dokážete prepojiť so smartphonmi či tabletmi, čo umožňuje každému užívateľovi zažiť jedinečnú virtuálnu jazdu. Čas si tak viete spríjemniť jazdou, ktorá urobí váš tréning omnoho zábavnejší, ako by ste čakali aj keď nemáte možnosť preháňať sa na bicykli po okolitej prírode.

Rotopedy sú vhodné nielen pre mladých športových nadšencov, ale aj pre seniorov, ktorí si chcú a potrebujú udržať kondičku. Aj oni si vedia z obrovského množstva sortimentu vybrať ten správny stacionárny bicykel alebo rotoped, na ktorom zvládnu niekoľko kilometrov denne. Stačí, keď si určíte základné kritéria a cenu, podľa ktorých si s istotou dokážete vybrať ten najlepší stroj práve pre vás.

Späť na kategóriu