Bicyklovanie - trávenie času pre celú rodinu!

Pri zrýchlenom životnom štýle je stále väčšia a väčšia potreba ochrániť organizmus, udržiavať sa v dobrej fyzickej ale aj psychickej kondícií a byť imúnny pred negatívnymi vplyvmi, ktoré žiaľ na nás číhajú takmer v každej situácií. Výrazný nedostatok pohybu, nepravidelná a nezdravá strava či nedostatočný spánok sú len zlomok dôvodov, ktoré môžu spôsobiť  zdravotné riziká, medzi ktoré môžeme zaradiť predovšetkým zvýšený tlak, častá únava, obezita, ba dokonca znížená koncentrácia. Ak trávite denno-denne niekoľko hodín sedením za počítačom, pohyb na čerstvom vzduchu je pre vás mimoriadne potrebný, a práve preto by ste si naň mali nájsť čas aspoň hodinu denne. Cyklistika je ideálnym športom pre celú rodinu, vďaka ktorému môžete posúvať svoje hranice, utužovať medziľudské vzťahy s vašimi blízkymi a koniec koncov zmeniť životný štýl, ktorý vás postupne, ale isto ubíja.

Záťaž na kĺby – nízka

Vedeli ste o tom, že behanie či turistika môžu byť problémom pre vaše kĺby? Samozrejme, že zdravotné komplikácie by sa dostavili pravdepodobne až v pokročilom veku, no nie je nič nezvyčajné, ak aktívni športovci spozorujú behom života zdravotné ťažkosti spojené s bolestivými kĺbmi, ktoré dokážu poriadne znepríjemniť život. Ak sa chcete tomuto vyhnúť, ideálna fyzická aktivita je bicyklovanie, pretože jazda na bicykli je pre kĺby človeka minimálnou záťažou, a z tohto dôvodu je vhodná i pre obéznejších ľudí. Pravidelná jazda na bicykli pomôže znížiť tlak, účinne podporuje spaľovanie kalórií, pomáha k správnemu držaniu tela, ba dokonca pomáha eliminovať bolesť chrbtice. Denne by ste mali stráviť aspoň pol hodinu až hodinu pri fyzickej aktivite, no verte tomu, že na bicykli strávite pokojne aj dva krát toľko času, ako ste možno spočiatku mali na pláne, keďže bicyklovanie je pomerne nenáročný šport vhodný dokonca aj pre najstaršiu vekovú kategóriu - seniorov.

Príroda či mestské cesty?

Samozrejme, že náročnosť cyklistiky je ovplyvnená terénom, ktorý si zvolíte. Medzi najpopulárnejšie kategórie bicyklov patria horské bicykle, ktoré sú prioritne určené do náročnejších horských terénov, prevažne mimo mesto, kde cesty môžu byť pokojne hrboľaté či kamenisté. Na cesty sú najvhodnejšie cestné bicykle, ktorých konštrukcia je zameraná na aerodynamický takmer až pretekársky cyklistický posed a dokonalý prenos sily. Ich váha je najnižšia spomedzi všetkých typov bicyklov, čo má za následok dosahovanie vysokých rýchlosti, ktoré  je možné dosiahnuť. Najpredávanejšie bicykle sú crossové a trekingové bicykle, ktoré sa vyznačujú univerzálnym použitím, a teda sú akýmsi kompromisom medzi horským a cestným bicyklom.

Výnimočný bicykel od predajcu, ktorý má meno.

Ak hľadáte kvalitné bicykle na predaj, vyberte si významného slovenského výrobcu a dovozcu fitness zariadení a športového tovaru i výrobkov pre trávenie voľného času – spoločnosť inSPORTline, ktorá ponúka rozšírenú 10-ročnú záruku, širokú ponuku sortimentu za veľmi výhodné ceny, profesionálny servis na vybrané produkty a poradenstvo na profesionálnej úrovni!

Späť na kategóriu