Behanie je stále populárnejšie. Poznáte jeho výhody?

Určite ste zaznamenali, že v poslednej dobe sa výrazne zvýšila popularita behania. Deti, rodičia, mamičky s kočármi či dôchodcovia – ktokoľvek môže behať. Ak tiež zvažujete, či by ste mali skúsiť beh, možno vás presvedčia dôvody, prečo tento šport prospieva nášmu zdraviu.

Posilníte fyzickú i psychickú energiu

Ak máte nabitý program, staráte sa o rodinu, alebo staviate dom, voľného času pravdepodobne nemáte veľa nazvyš. Nevadí! Beh je perfektnou formou odpočinku, navyše je jedno, kedy sa mu venujete v priebehu dňa. Možno uprednostníte behanie skoro ráno, po práci, alebo pred spaním. Prakticky okamžite pocítite, ako vás dobíja energiou, čo je hlavná výhoda behania. Ako pri každom športe, začiatky bývajú náročnejšie. Možno sa budete cítiť vyčerpaný, no každým dňom budete pozorovať zlepšenie kondície. Nevzdávajte to hneď po prvom, alebo druhom behu! Beh patrí medzi vytrvalostné športy. Poskytne vám slobodný pohyb, kedykoľvek a kdekoľvek.

Podporí metabolizmus a pomôže schudnúť

Na začiatku možno narazíte na prekážku v podobe horšej kondície a budete zápasiť s chuťou vzdať sa. Musíte si uvedomiť, že aj najlepší bežci začínali najskôr striednamím behu a chôdze. Rovnakým spôsobom môžete aj vy zlepšiť kondíciu a rozprúdiť krv v žilách. Nezabudnite, že každý krok sa počíta. Behanie vám pomôže nielen schudnúť, ale aj podporiť činnosť metabolizmu, prečistiť hlavu alebo dokonca zlepšiť náladu.

Naučte sa prekonávať svoje hranice

Mnohí ľudia, ktorí sa rozhodli zakúpiť bežecký pás, túžia po dokonalom, vyšportovanom tele a krivkách, ktoré budú priťahovať pozornosť. Čim viac budete trénovať, tým viac sa budete zlepšovať. Nielen v rýchlosti, ale aj vo vytrvalosti. Stanovujte si ciele, ktoré sú pre vás reálne, ale zároveň sú aj výzvou. Nebojte sa prekonávať svoje hranice a pracovať na sebe, ak ste sa už rozhodli pre zmenu životného štýlu. Garantujeme, že zlepšenie spozorujete čoskoro.

Viac pohybu pre deti

Ak chcete odpútať pozornosť vašich detí od moderných technológií a motivovať ich k zdravšiemu životnému štýlu, beh asi nebude to práve, čo by ich primälo k častejšiemu pohybu. Vhodnou alternatívou môže byť trampolína. Pre deti predstavuje skvelý zdroj zábavy, budú mať viac pohybu pri ktorom zabudnú na potrebu hrať sa s mobilom, či počítačom. A keďže skákanie na trampolíne nezaťažuje kĺby, pokojne sa k deťom môžu pridať aj rodičia, či starí rodičia. Existuje tiež séria cvikov práve s využitím trampolíny. Môžete ich vyskúšať bez obáv o vaše kĺby. Neznie to lákavo?

Späť na kategóriu