Zariaďujete domácu posilňovňu? Výhody jednoručiek a fitness strojov.

Neobľubujete klasické posilňovne? Najlepšie výkony podávate, keď sa na vás nikto nepozerá a máte dostatočné súkromie? Pomôžeme vám vybudovať poriadne tréningové centrum v domácom prostredí pre rýchlejší progress a poradíme, či sa oplatí investovať skôr do jednoručiek, alebo fitness strojov.

Jednoručky alebo fitness stroje?

Stará generácia bodybuilderov by nedala na jednoručky dopustiť. Desiatky rokov vládli tréningovým plánom práve jednoručky. Ich dominanciou sa v začiatkoch bodybuildingu nikto nezaoberal.

Postupom času však kulturisti odhalili slabinu činiek. Účinne budujú svalovú hmotu a silu, no nie sú vhodné na spaľovanie tukov. Iba kombináciou jednoručiek a fitness strojov môžete naraz spaľovať tuky aj zväčšovať svoj objem a silu.

Kedy siahnuť po jednoručkách?

Činky sú vhodné na vykonávanie viacerých funkčných pohybov. Precvičíte s nimi rozličné svalové partie. Využijete ich na rozpažovanie a upažovanie, ale aj výpady alebo drepy.

Na rozdiel od kladkových strojov vám jednoručky umožnia vykonávať celý rozsah pohybu. Navyše sa dajú ľahko uskladniť aj v malom byte, pretože nezaberajú veľa miesta.

Ich cena je taktiež výhodou. Za cca 30 eur si môžete na e-shope inSPORTline zakúpiť set s hmotnosťou 2 x 3-10 kg. Sady budú vaším spoločníkom dlhšie, pretože vám umožnia postupne si nakladať váhu podľa toho, ako sa zlepšujete.

Fitness stroje neslúžia len na chudnutie

Fitness stroje sa môžu stať vašim osobným trénerom. K dispozícii sú v súčasnosti kardio zariadenia, ktoré môžete prepojiť so svojím Android smartfónom. Umožnia vám vybrať si z rozličných cvičebných programov. Radi by ste spaľovali kalórie v krásnej scenérii Álp? Bez problémov, stačí stiahnuť aplikáciu z vášho app store.

Vibračné plošiny sú veľmi obľúbené medzi dámami, pretože pomáhajú chudnúť až trikrát rýchlejšie. Neustále vystavujú vaše svaly vibráciám, čím ich nútia k aktivite. Vďaka tomu môžete omnoho rýchlejšie spaľovať kalórie.

Jednoručky sú ideálnou pomôckou pri striktne silových tréningových programoch. Ak potrebujete schudnúť, zlepšiť kondičku alebo rehabilitovať po operácii, vyberte si skôr z ponuky trenažérov. Neprehliadnite ponuku činiek a strojov na cvičenie od inSPORTline.

Späť na kategóriu