Vyformujte si postavu cvičením doma. Stačí vám hrazda a stepper

Kľúčom k fit postave je kombinácia intenzívneho aeróbneho pohybu a posilňovacích cvikov. Ak ste limitovaný rozpočtom a domácimi priestormi, stepper a hrazda pokryjú obe časti vášho tréningu.

Aeróbne aktivity vám pomôžu zbaviť sa prebytočných tukov. Patria sem všetky druhy športov, ktoré vyžadujú nepretržitý výkon. Z fitness strojov môžu na tento účel slúžiť trenažéry. Najmä u žien je obľúbený stepper, ktorý aktívne zapája spodné partie tela.

Ak ste sa rozhodli začať cvičiť doma a nechcete hneď investovať príliš veľa do vybavenia, treba hľadať šikovné riešenia. Preto okrem kardio strojov potrebujete aj vybavenie na posilnenie svalov. Ak hľadáte náčinie, ktoré vám pomôže efektívne cvičiť s vlastným telom, skvelým nápadom je hrazda.

Ako správne cvičiť na stepperi?

Pred samotným cvičením je veľmi dôležité sa poriadne zahriať a vykonať strečing. Postupnou aktiváciou svalov predídete zraneniu a urýchlite metabolizmus spaľovania. Obťažnosť si zvyšujte postupne, keď už cítite, že je vaše telo pripravené.

Ideálny čas tréningu sa pohybuje v intervale od 15 do 30 minút. Počet spálených kalórií sa odvíja od zvolenej záťaže, dĺžky cvičenia a vašej fyzickej kondície. Pokročilé modely stepperov sú vybavené ukazovateľom hodnôt, ako napr. kalórie, tepová frekvencia a prejdená vzdialenosť.

Ak si vyberiete z vyšších tried, môžete využívať aj integrovaný počítač. Ten vám umožní využívať vopred nastavené programy a tréningové moduly. Tie pripravia plány na redukciu hmotnosti za vás a máte o starosť menej.

Hrazda nie je iba na zhyby

Zhyby sú perfektným cvikom, ktorý naraz zapojí hneď niekoľko svalových partií. Už len samotné visenie na hrazde je účinné, kvôli stabilizácii sa musí aktivovať jadro tela.

Klasický priamy zhyb s bradou nad hrazdou môžete obohatiť o zdvíhanie za hlavou alebo vychyľovaním striedavo na obe ruky. Ak chcete zapojiť aj brušné svaly, skúste príťahy nôh smerom k bruchu. Tento cvik je namáhavý a vysoko efektívny. Už si len správne rozmyslieť aký typ hrazdy zvoliť

Cvičenie doma môže byť rovnako namáhavé ako vo fitness centre, stačí keď pouvažujete nad vhodne zvoleným tréningovým programom a starostlivo si k nemu vyberiete zariadenie. Ak sa stále neviete rozhodnúť, či si kúpiť hrazdu, stepper, alebo iné vybavenie, pozrite sa do nášho e-shopu.

InSPORTline vám prináša široký výber a pohodlné dodanie až k vám domov.

Späť na kategóriu