Oplatí sa investovať do trampolíny či fitness trenažéra?

Trampolína

Fyzická aktivita na trampolíne sa radí medzi najlepšie formy cvičenia. Po odrazení zažívate beztiažový stav a pri dopade váš organizmus môže zažiť preťaženie až 4G. Samotné skákanie poskytuje obrovské množstvo pozitívnych vplyvov pre vaše zdravie, ktoré sa oplatí zaradiť do svojho cvičebného plánu. Prostredníctvom skákania podporujete činnosť lymfatického systému, čím si zabezpečíte dostatočnú zdravotnú odolnosť a aj pomoc so zbavovaním sa toxínov.

Trampolínu môžete získať v rôznych prevedeniach a veľkostiach. V prípade kúpy by ste si mali overiť veľkosť plochy, ktorá bude na umiestnenie trampolíny potrebná. Veľkosť trampolín sa pohybuje od 90 do 460 cm. Bývate v malom byte a pre trampolínu už neostal priestor? Nevadí! Na trhu sú dostupné aj skladacie trampolíny.

Trampolíny sa v dnešnej dobe vyhotovujú v rôznych variantoch. Dostupné sú detské fitness trampolíny, trampolíny s držadlom a iné. Novinkou medzi príslušenstvom je stan, ktorý na trampolínu namontujete. Takto upravená trampolína vám prinesenie nové možnosti zábavy, alebo pekne strávené chvíle s rodinou počas slnečných dní.

 

Fit stroje - trenažéry

Čoraz častejšie si športové domácnosti zaobstarávajú fitness pomôcky v podobe stepperov či bežeckých pásov. V takom prípade máte možnosť byť doma so svojimi blízkymi a popritom podávať pravidelné športové výkony. Hlavnou výhodou je ušetrený čas, ktorý by ste investovali do cestovania. Ďalšou, nie menej dôležitou výhodou, je nulová doba čakania na vaše obľúbené stroje. Každému návštevníkovi fitness centra sa minimálne raz stalo, že musel na svoj stroj čakať.

S domácim trenažérom nie ste obmedzovaný, či už počasím alebo časovo. Treba však brať ohľad aj na susedov. Ak sa vám v priebehu dňa naskytne chvíľa voľného času, môže to byť pred prácou, alebo večer po práci, využiť ju môžete na krátky tréning. Popri tréningu si môžete spríjemniť chvíle čítaním alebo pozeraním obľúbeného seriálu.

Najobľúbenejšie fit stroje sú eliptické trenažéry, steppery, veslovacie trenažéry, bežecké pásy, cyklotrenažéry, lyžiarske simulátory, vibromasážne stroje, rotopedy a iné. Keď ich raz vyskúšate, bude sa vám ťažko prestávať.

 

Stojí to za to?

Pred kúpou si položte otázku, „budem fit stroj používať“? Tí, ktorí svoj stroj využívajú na odkladanie oblečenia, odpoveď na túto otázku poznajú. Treba počítať s tým, že počiatočné nadšenie môže opadnúť. Zásadný faktor je v tomto prípade pravidelnosť a disciplína. Nastavte svoju myseľ na pozitívne výsledky a cvičenie si dopredu plánujte. Vytvorte si cvičebný plán a ostatným členom rodiny tento plán objasnite, aby nedošlo k nedorozumeniam typu „dnes večer tu pozerám ligu majstrov s kamarátmi“.

Dopredu si stanovte krátkodobé a dlhodobé ciele, ktoré vám pomôžu udržať si motiváciu a pravidelnosť cvičenia. Tajomstvom úspechu je postupné pridávanie záťaže, respektíve intenzity.

Ak si myslíte, že je trampolína či fit stroj pre vás to pravé, navštívte InSPORTline, kde nájdete nielen dobré rady a návody ako trampolínu či fit stroj vybrať, ale aj skvelé produkty obľúbených značiek.

Späť na kategóriu