Cvičenie so závesným systémom si užijete doma aj vonku

Cvičenie so závesným systémom je u nás rozšírené už niekoľko rokov, napriek tomu ho stále veľa ľudí nevyskúšalo. Je vhodné pre všetky úrovne, od začiatočníkov až po aktívnych športovcov. Záťažou je vaše vlastné telo a čo je asi najväčšou výhodou, začať s takýmto cvičením môžete pokojne aj doma.

Kde to vzniklo?

Svoj pôvod má závesný systém v americkej armáde, konkrétne u námorníkov, ktorí sa vďaka nemu udržiavali v dobrej kondícii aj keď nemali k dispozícii plne vybavené posilňovne. Vďaka tomu vznikli tieto jednoduché, kompaktné pásy, ktoré je možné veľmi jednoducho pripevniť napríklad o zárubňu dverí, o strop a podobne.

Je vhodné pre vás?

Hlavnou výhodou multitraineru je to, že vďaka jedinému kusu príslušenstva dokážete jednoducho precvičiť celé telo. Nezameriavate sa totiž na jednu konkrétnu partiu, ako tomu často býva na strojoch vo fitness centrách alebo pri cvičení s činkami. Pri silovom tréningu s vlastnou váhou zapájate veľmi dôležitý stred tela, z ktorého potom vychádza energia do končatín.

Ak máte sedavé zamestnanie, kde trávite veľa času, tento spôsob cvičenia bude pre vás úplne ideálny. Najmä kvôli pozitívnemu vplyvu na chrbticu, ktorá pri dlhom sedení trpí najviac. Dôležité je aj to, že tréning, ak ste začiatočník, netrvá dlhšie ako 30 minút, preto ho bez problémov zvládnete aj v prípade večerných príchodov domov.

Nič nepodceňte!

Na začiatok, ešte pred kúpou vlastného závesného systému, vám odporúčame absolvovať niekoľko hodín s trénerom, ktorý vás naučí, ako ho správne uchopiť a cvičiť tak, aby ste dosiahli maximálnu efektivitu a predovšetkým predišli zraneniu. K dispozícií sú aj stovky náučných videí na internete.

Veríme, že si cvičenie, napriek jeho náročnosti, obľúbite a objavíte jeho pozitívny vplyv na celkové zdravie vášho tela. V našom e-shope nájdete rôzne varianty závesných systémov, každý si teda u nás môže vybrať multitrainer podľa vlastných predstáv, či už cenových alebo dizajnových.

Späť na kategóriu