Čo sa skrýva za popularitou vyklápacích moto prilieb ?

Prilba je jednou z najdôležitejších súčastí moto oblečenia. Podľa druhu jazdy sú na trhu dostupné rôzne druhy. V čom sa skrývajú výhody vyklápacích moto prilieb?

Moto prilby sa vyrábajú v rôznych prevedeniach v závislosti od náročnosti jazdy. Ak vlastníte malý skúter a jazdíte iba po meste, vaše nároky na bezpečnosť sú o niečo nižšie, ako keď sa preháňate šialenou rýchlosťou na silnom stroji. Vyklápacie moto prilby spĺňajú najvyššie kritéria a preto sa hodia aj do extrémnych podmienok.

Bezpečnosť je na prvom mieste

Pri prípadnej nehode je nutné dávať veľký pozor na hlavu. Preto musia vyklápacie prilby spĺňať prísne bezpečnostné testy. Pri kúpe si môžete všimnúť, že prilby sú označované niekoľkými bezpečnostnými štandardami. Jeden z najčastejších udeľovaných je certifikát ECE 22.05 od Európskeho hospodárskeho spoločenstva. Jeho hlavnou výhodou je, že každá šarža prilieb musí byť testovaná ešte pred tým, ako sa dostane do obchodov.

Certifikátom ECE 22.05 sa môžu pochváliť aj vyklápacie moto prilby značky W-TEC. Prilby tohto výrobcu sú bezpečné a môžete sa spoľahnúť, že vás spoľahlivo ochránia.

Ďalším používaným testovacím systémom je SHARP. Táto spoločnosť udeľuje prilbám hviezdičky podľa viacerých kritérií. Nezaujímajú sa iba o bezpečnosť, ale aj komfort prilby a o to, ako sedí na hlave.

Kamarát do každého počasia

Odklopné plexi sklo na vyklápacích prilbách ochráni vaše oči pred dažďom a vetrom. Slnečný štít s jednoduchým ovládaním vám poskytuje ochranu proti UV žiareniu. Hoci bude vaša hlava zakuklená v bezpečnej škrupinke, nemusíte sa báť prehriatia. Mnohé modely sú vybavené systémom na odvetrávanie, ktorý sa stará o to, aby ste neustále dýchali čistý vzduch.

Na komforte v každom počasí pridáva polstrovanie , ktoré je možné aj jednoducho vybrať.

Materiál

Je veľmi dôležité dbať na materiál, z ktorého bola vaša vyklápacia prilba vyrobená. Ten predurčuje pevnosť a odolnosť produktu.

Na výrobu vyklápacích moto prilieb sa často používa materiál s názvom akrylonitrilbutadiénstyrén (ABS). Tento pomerne lacný polymér výborne odoláva mechanickému poškodeniu a drastickým poveternostným podmienkam. U výrobcov je obľúbený aj polykarbonát (PC). Vyznačuje sa svojou húževnatosťou. Polykarbonátové šošovky sú účinnou ochranou proti UV žiareniu. Jedným z kráľovských materiálov pre výrobu vyklápacích moto prilieb je kompozit na baze uhlíkových vlákien.

Keď už viete, čo od vyklápacích moto prilieb očakávať, môžete začať s nákupom v e-shope spoločnosti inSPORTline. Vyberte si zo širokej ponuky moto oblečenia značky W-TEC alebo ostatných značiek. Pri výbere si môžete pomôcť aj našim radcom ako vybrať moto prilbu

Späť na kategóriu