Ako vybrať korčule a odrážadlá pre deti

Je váš potomok plný energie, ktorú si nemá ako vybiť? Uvažujete, aký šport by ho mohol baviť? Hľadáte darček, ktorý vaše dieťa nielen dostane k pohybu, ale zároveň si s ním aj zlepší stabilitu? V tom prípade pre vás máme pár lákavých tipov!

Korčuľuješ, korčuľujem, korčuľujeme!

Či už vaše deti nevedia pokojne obsedieť na mieste alebo majú radi rýchlosť a pohyb, detské kolieskové korčule sú pre ne skvelou voľbou. K dispozícii máte pestrú škálu krásnych farieb aj motívov pre dievčatá i chlapcov, pričom niektoré z korčúľ sú dokonca vybavené aj svietiacimi kolieskami, s ktorými je korčuľovanie skutočne jedinečným zážitkom. Nielen z cenového hľadiska je výhodné zadovážiť si nastaviteľné detské korčule, pri ktorých sa vďaka praktickému systému dá upraviť veľkosť aj o tri čísla a tým pádom vydržia vášmu potomkovi aj niekoľko rokov, napriek tomu, že naďalej rastie.

Odporúčaný vek pre používanie kolieskových korčúľ je u detí 6 rokov, hoci šikovné dieťa prejavujúce záujem o korčuľovanie s ním môže začať aj skôr. Je dôležité vhodne zvoliť primeranú veľkosť korčúl, ktorú vám napovie dĺžka chodidla vašej ratolesti. Do úvahy sa oplatí vziať aj materiál korčule a jej rámu, ako aj veľkosť koliesok. Pokiaľ kupujete korčule starším deťom, môžete siahnuť aj po rýchlejších korčuliach s väčšími kolieskami alebo korčuliach špeciálne určených pre rôzne akrobatické kúsky. Majte na pamäti, že bezpečnosť je prvoradá a korčule by ste tak mali doplniť o prilbu a príslušné inline chrániče pre oblasť lakťov, kolien a zápästí.

Skôr než slovo dostane bicykel

Pri najmenších deťoch sa čoraz väčšej popularite teší tiež detské odrážadlo, ktoré možno používať už od jedného roka. S jeho pomocou získa váš syn alebo dcéra prvé skúsenosti s pohybom pripomínajúcim cyklistiku a v neskoršom veku si tak oveľa ľahšie zvykne na bicykel. Vybrať si môžete kovové, plastové alebo drevené odrážadlá, pričom k niektorým sa dajú dodať šlapadlá a tým pádom získate model dva v jednom. So správnym výberom poradí náš radca - ako vybrať odrážadlo. Aj pri odrážadlách je bezpečnosť prvoradým kritériom a tak sa k nim dajú dokúpiť prilby, ako aj sady chráničov určené pre kolená, zápästia a lakte.

Nech už ste sa rozhodli pre akýkoľvek druh pohybu, ktorý svojím deťom chcete dopriať, v internetovom obchode či v jednej z predajní inSPORTline si určite budete vedieť vybrať.

Späť na kategóriu