Ako správne vybrať skateboard?

Skateboard nie je iba doska na kolieskach. Je to životný štýl! Triky ale aj pády so sebou prinášajú adrenalín a preto sa stále viac ľudí rozhodne pre kúpu skateboardu.
Táto záľuba nie je limitovaná vekom ani zručnosťami. Podstata je ochota trénovať, padať, učiť sa, ale hlavne, cítiť vietor vo vlasoch. Ak aj vás priťahuje myšlienka rýchlej a slobodnej jazdy, čítajte ďalej, poradíme vám ako vybrať skateboard a dozviete sa aj o alternatíve ku skateboardom – penny board.

Čo potrebujete vedieť pred kúpou?

V prípade že ste sa rozhodli zakúpiť skateboard pre seba či ako dar, ponúkame vám zopár typov, ktoré vám pomôžu s výberom.
Najdôležitejšími parametrami, ktoré je potrebné vziať do úvahy sú:
- šírka dosky (udáva sa v palcoch)
Čím je doska širšia, tým lepšia je stabilita, široké dosky sú tým pádom ideálne pre začiatočníkov. Pre deti sú najideálnejšie dosky do 7,4 palca.
- kolieska
V prípade koliesok platí, že čím sú menšie tým sú pomalšie. Čím sú kolieska väčšie tým sa zvyšuje ich priľnavosť ku povrchu, taktiež sú vhodné pre začiatočníkov.
- použitie
V prvom rade je nevyhnutné vyhodnotiť, ako často chcete skateboard využívať a koľko ste ochotný investovať. Ak ste úplný začiatočník alebo jazdíte veľmi príležitostne, bude pre vás najvhodnejšie zakúpiť celý skateboard, nakoľko vyskladať si ho po komponentoch môže byť nákladnejšie.

Príslušenstvo ku skateboardu

Každý skateboard sa skladá z komponentov, ktoré sú nevyhnutné na jeho plnú funkčnosť ale je možnosť zakúpiť aj doplnkové príslušenstvo. K príslušenstvu patria nasledovné komponenty:
- prilbachrániče
Bezpečnosť pri jazde je nevyhnutná, najmä ak ste začiatočník.
- doska, kolieska
- gripy
Samolepiaci protišmykový papier, ktorý nalepíme na dosku a zlepšíme tým stabilitu.

Čo je to penny board?

Ide vlastne o menšiu alternatívu ku klasickému skateboardu. Penny board sa vyznačuje plastovým prevedením a je dostať v rôznych farbách či farebných kombináciách.
Vďaka svojej veľkosti je vhodný na mestské využitie, veľmi spratný a kompaktný.
Pennyboard však nie je primárne určený na triky ale iba pohodovú jazdu a bezproblémový presun v meste.

Širokú ponuku nájdete aj na eshope inSPORTline, kde si môžete vybrať pohodlne a online.

Späť na kategóriu