Aj domov môže byť miestom účinného tréningu. Ako na to?

Tak intenzívny boom fitness a športovania ako je teraz, tu ešte nikdy nebol. Všetci od celebrít po bežných ľudí sa vzájomne inšpirujú a motivujú k lepším výkonom a postavám s vypracovaným svalstvom čím ďalej viac prostredníctvom sociálnych médií. V mestách sa stavajú nové fitness centrá, tvoria sa crossfit skupiny aj verejné bežecké tréningy v parkoch. Ale čo ak vám okolnosti nedovoľujú pravidelne chodiť do fitka, alebo na hodiny crossfit, či už je prekážkou práca, alebo sa musíte starať o malé dieťa? Môžete si kvalitne zacvičiť aj doma alebo je nutné spoliehať sa na pomoc osobného trénera?

Osobným trénerom sám sebe

Určite vás poteší, že za kvalitným tréningom nemusíte nikam chodiť. Poriadne „do tela“ si môžete dať doma. Nespočetné množstvo tréningových programov nájdete na internete. Navyše sú dostupné zdarma. Dobrým zdrojom je YouTube, ktorý je doslova encyklopédiou domáceho fitness. Základom cvičenia je vždy poriadny kardio tréning. Samozrejme, nemusíte začať trénovať rovno na maratón. Ideálnym pomocníkom pre vás bude kvalitný krokomer, ktorý príliš nezaťaží vašu peňaženku, zabezpečí lepšiu kvalitu vášho tréningu a dodá vám tiež dostatok motivácie. Okrem počítania krokov dokáže krokomer tiež vypočítať prejdenú vzdialenosť aj množstvo spálených kalórií – inými slovami, či si ku káve môžete dať koláčik, alebo nie. Budete možno prekvapený, koľko kalórií spálite pri prechádzke s kočíkom alebo chodením v práci.

Malé domáce fitness centrum

Ak vám chýbajú kardio stroje, aké majú vo fitness centrách, môžete si ich zakúpiť aj domov. Rotoped, či bežiaci pás, sú pre ich efektivitu veľmi populárne. Výhodou stepperu je zas kompaktnosť jeho rozmerov. Tie vám umožnia zariadiť si domáce fitko aj bez obetovania veľkej plochy, či už v spálni alebo v obývačke. Koniec bude už aj výhovorkám - ak sa vám nechce ísť trénovať kvôli zlému počasiu, únave z práce alebo kvôli zápche v meste. Vyskočiť na stepper alebo rozkrútiť pedále rotopedu môžete aj pri sledovaní obľúbeného seriálu. Pozor – váš domáci tréning a s tým súvisiaca výborná nálada a vitalita dokážu motivovať vášho partnera natoľko, že vám už jeden fitness stroj doma nebude stačiť, a bude nutné k nemu prikúpiť ďalší.

Ak zvažujete zriadenie domáceho fitka, pozrite sa tiež na ponuku predajcu inSPORTline. Nájdete tam všetko, čo by v domácom fitness centre rozhodne nemalo chýbať.

Späť na kategóriu