Zažívame boom elektrických kolobežiek.

V meste sa premiestňujete a prekonávate kratšie vzdialenosti, no nechcete sa viesť električkou, či autobusom, ktoré sú plné ľudí? Vidíte ľudí, ktorí sa po mesta vozia na elektrických kolobežkách a rozmýšľate nad tým, koľko času ušetria? Vidíte ich v obchodoch, ale ešte ste nenabrali odvahu takúto kolobežku vyskúšať?

Čím je odlišná elektrická kolobežka od klasickej?

Klasická kolobežka je vynálezom 19. storočia. V minulosti ju väčšina ľudí vnímala ako detskú hračku. Elektrická kolobežka je vizuálne podobná tým klasickým, ale odlišuje sa funkčnosťou. Elektrokolobežka má integrovaný systém elektrického pohonu a vy sa tak pri jazde vôbec nenarobíte. 

Elektrokolobežky predstavujú kompaktný dopravný prostriedok na kratšie vzdialenosti. Výhodami sú – úspora času, šetrnosť k životnému prostrediu, nízka hmotnosť, minimalistický dizajn, jednoduché ovládanie, ľahký prenos. Ideálne na výlety, nákupy alebo každodennú cestu do práce.

Ako si správne vybrať elektrickú kolobežku?

Je dôležité určiť si ešte predtým, ako sa rozhodnete elektrickú kolobežku kúpiť, čo by mala spĺňať, na čo by mala byť určená. Či hľadáte kolobežku do mesta, na krátke alebo dlhšie trasy, frekvenciu používania a či budete jazdiť aj v teréne. Jedným z najdôležitejších parametrov je výdrž batérie, výkon motora a pre koho bude určená, či – pre dieťa alebo pre dospelého. Tu pozor aby ste dodržali maximálnu nosnosť elektrickej kolobežky. A potom už len mnoho štastných kilometrov na vašej novej radosti.

 

Späť na kategóriu