S elektroboardom v lete určite zažiariš

Ak si mladý teenager, určite už poznáš pojem elektroboard. Vieš, že je to doska s dvoma kolieskami, ktorú poháňa elektromotor. Stačí na nej stáť a k pohybu vyvinúť iba najmenšiu fyzickú námahu. Možno ale nevieš (ale mal by si), že celá myšlienka pochádza už z osemdesiatych rokov. Film Návrat do budúcnosti natočil režisér Robert Zemeckis. V ňom sa objavila doska podobná skateboardu, na ktorej sa hlavný hrdina, Marty McFly, vznášal mestom.

Síce ešte levitujúce dosky nemáme, elektroboardy nás k nim priblížili.

Ako sa na ňom jazdí?

Pri pohľade na túto futuristickú vychytávku si určite pomyslíš, ako na tom jazdiť a nespadnúť? Netreba sa báť, ovládanie je veľmi jednoduché a intuitívne. Chceš sa pohnúť vpred, nakloníš sa dopredu. Zaklonením zastavíš, prenesením váhy na jednu nohu sa otočíš. Ak patríš k tým šikovnejším, jazdu budeš mať okamžite v malíčku. Ak aj nie, stále sa to naučíš za veľmi krátky čas.

Dôležitá je určite aj rýchlosť, ktorou dokáže elektroboard ísť. Je to približne 12 kilometrov za hodinu. Dojazd býva spravidla maximálne 40 kilometrov.

Najlacnejší stojí dve stovky

Treba si však povedať, že takéto štýlové zariadenia niečo stoja. Ceny elektroboardov sa pohybujú od 200 do 400 eur. To samozrejme závisí na vyhotovení, veľkosti, rýchlosti, výdrži batérie, LED osvetlení. Niektoré majú dokonca aj vlastný reproduktor, na ktorý sa môžeš pripojiť cez Bluetooth a v meste budeš určite neprehliadnuteľný.

Ponuku dostupných elektroboardov si môžeš pozrieť na našom e-shope.

Späť na kategóriu