Neprekonateľné výhody kolobežkovania

Všimli ste si to množstvo ľudí uprednostňujúcich jazdu na kolobežke pred bicyklom? Práve vďaka kolobežke môžete s malou námahou budovať vašu kondičku a zároveň intenzívne posilniť svaly, o ktorých ste možno doteraz ani nevedeli. Výhodou kolobežky je aj jej skladnosť. Zmestíte ju do auta, a teda ju môžete previezť kamkoľvek. Či už do iného mesta, poprípade aj na dovolenku k moru. Kolobežka je praktický spoločník nielen pre deti, ale aj pre dospelých. Ponúka tiež iné výhody, o ktorých by ste rozhodne mali vedieť!

Ideálny šport pre všetkých

Kolobežky sú skvelou pomôckou na presun z bodu A do bodu B. Jazda na kolobežke je totiž mimoriadne jednoduchá a zvládne ju ako dieťa, tak aj dospelý. Uchopte riadidlá a odrazom nohy sa pohnite, pričom je len na vás, akú rýchlosť zvolíte – čím bude odraz silnejší a svižnejší, tým pôjdete rýchlejšie, pochopiteľne. Ak potrebujete z nejakého dôvodu zastaviť, stačí z kolobežky zoskočiť alebo použiť brzdu rukou, ktorá môže byť na riadidlách alebo nohou na zadnom kolese.

Jazda, ktorú si zamilujete!

Jazda na kolobežke nemusí byť pomalá, či nudná a nie je určená výhradne pre malé deti. Prináša v rovnakom okamihu užitočnosť z rýchlejšieho presunu, a tiež pocit radosti z pohybu. Jazdou uvoľníte chrbtové svaly a skvele ponaťahujete celé telo, hlavne spodnú časť. Nebojte sa, je maximálne šetrná ku kĺbom, čiže ak sa chcete zabaviť so svojimi deťmi, alebo aj vnúčatami, z tohto športu nemusíte mať ani tie najmenšie obavy.

Kolobežku vymeňte za cestu autom. Vyplatí sa!

Elektrická kolobežka je ideálnym dopravným prostriedkom, ktorý môžete vymeniť za auto aj vy. Prínosná je hlavne ak denne strávite v kolónach množstvo času, čo je koniec koncov dobré na nervy, nie? Neexistuje vhodnejší prostriedok, vďaka ktorému budete v cieli rýchlejšie ako pešo a v mnohých prípadoch aj rýchlejšie aj ako autom či autobusom. Kolobežka doplnená o elektromotor je podobná klasickej kolobežke, avšak jej funkčnosť je o niečo odlišnejšia. Pri výbere si všímajte nielen jej dizajn, hmotnosť alebo typ kolies, ale tiež kapacitu batérie, výkon motora, nosnosť, či maximálnu rýchlosť, keďže ide o základné atribúty, ktoré by ste mali dôkladne zvážiť.

Späť na kategóriu