Hit tohto leta – Paddleboard. Čo to vlastne je?

Šport a relax v jednom. Určený je pre začiatočníkov, rodiny s deťmi a aj profesionálov, ktorí milujú adrenalín. Krásne sa opálite, spájate zábavu, fitness, prírodu. Zažijete mnoho vtipných situácii, no nie je to vôbec tak jednoduché, ako to vidí človek, ktorý sa pozerá z brehu.

Paddleboard, stand up paddle alebo v skratke SUP – pádlovanie v stoji. Na SUP paddleboarde sa stojí ako na širokom surfe na vode, to znamená na nestabilnom povrchu. Potrebné je udržať rovnováhu. Ruky pracujú vďaka pádlovaniu, kolená mierne pokrčené, aby bola možné udržať balanc. Doplnok pri tomto športe sú športové hodinky, ktoré majú mnoho funkcií a paddleboarding ešte viac zatraktívnia.

Na čo si mám dávať pozor pri kúpe paddleboardu

Je nutné sledovať si maximálnu nosnosť paddleboardu. Pri výbere nižšej nosnosti ako je vaša hmotnosť môže dôjsť k ponoreniu dosky a to znamená, že sa doska horšie ovláda a bude sa prehýbať. Rozhodujúca je taktiež aj šírka dosky. Odporúčame protišmykový nášľap a širšiu plochu pre lepšiu istotu-stabilitu. Tí skúsenejší môžu investovať do úzkej dosky, ktorá je menej stabilná, ale zabezpečí vietor vo vlasoch, je rýchlejšia. Ak chcete spoľahlivý paddleboard, vyberajte najmä u overených predajcov. Tiež sa ponúka veľké množstvo príslušenstva k paddleboardom ako sú pádla, plávacie vesty či pumpy. Nezabúdajte na to, že kvalita sa vyznačuje pevnosťou, odolným tvarom, nepriepustnosťou vzduchu, vysokou odolnosťou voči mechanickému poškodeniu a tiež tým, že sa paddleboard ľahko kĺže po vodnej hladine.

Späť na kategóriu