Elektroboardy, čo o nich viete?

Elektroboardy v poslednom období rastú na popularite. Vídame ich vo výkladoch obchodov, ľudia na nich jazdia po uliciach a celebrity sa s nimi objavujú na sociálnych sieťach či dokonca v televízií. Prečo sú ale elektroboardy také populárne?

Pravda o elektroboardoch?

Skúsme si najskôr ozrejmiť jednu podstatnú vec. Prvýkrát sme mohli počuť o elektroboardoch v známom sci-fi filme Návrat do budúcnosti 2. Marty McFly, ktorý mal vo filme hlavnú úlohu, si požičal netradičný predmet, pripomínajúci skateboard, od dievčatka z budúcnosti. Narozdiel od skateboardu sa však nepohybuje na zemi po kolieskach, ale vznáša sa niekoľko centimetrov nad zemou a levituje.

Elektroboardy, v súčasnej podobe, sa však nevznášajú nad zemou. Aspoň zatiaľ nie.

Ako vlastne fungujú elektroboardy?

Hoci nie sú elektroboardy super futuristické vznášadlá, aj tak si získali pozornosť verejnosti. Sú to motorizované zariadenia s jedným alebo dvoma kolesami. Mohli by sme ich zaradiť medzi špeciálny typ dvojkoliek.

Kto sa však trochu vyzná, vie, že elektroboard a dvojkolka sú dve odlišné zariadenia. O ich rozdieloch píšeme podrobnejšie tu, v skratke však môžeme povedať, že elektroboardy majú obe kolesá poháňané samostatným motorom. Každou nohou samostatne kontrolujete pohyb jedného kolesa. Rozdielom oproti dvojkolkám je aj absentujúca rukoväť. Ruky tak máte pri riadení voľné.

Prečo sú elektroboardy trendy ?

Jedným z prvých, kto si elektroboard vyskúšal bol raper Wiz Khalifa. Písal sa rok 2015, keď ho na letisku v Los Angeles zatkli, keďže nechcel polícii vydať svoj „samovyvažovací skúter“. V tom období nebolo niečo podobné vôbec známe. Nemôžeme tak miestnym orgánom zazlievať, že sa im zdal Khalifa jazdiaci na čudnom stroji rýchlosťou 19 km/hod podozrivý.

Celý tento príbeh okolo uväznenia rappera sa nafúkol a naštartoval povedomie o elektroboardoch. Aktuálne sa s „trendy skútrom“ nechali vidieť viaceré známe osobnosti, okrem iných aj Justin Bieber, Jamie Foxx, John Legend, Mike Tyson, Chris Brown a ďalší.

Ak ste zostali z elektroboardov trošku sklamaní, nezúfajte. Nebavíme sa síce o reálných vznášadlách, ako by mohol naznačovať ich názov. Na levitáciu si ešte budeme musieť počkať, ale trendy elektroboard môžete mať doma už zajtra. Stačí si len vybrať z e-shopu spoločnosti inSPORTline. Pri výbere vám pomôže prehľadný radca.

Späť na kategóriu