Elektrobicykel vám iba pomôže, nenahradí vás

Prvý jarný deň tu bol len nedávno a to znamená aj prvé cykloturistické výlety. Celé rodiny počas víkendov vyrazia do prírody, na cyklotrasy a budú si môcť užívať aktívny pobyt na čerstvom vzduchu.

Čo tak vyskúšať v novej sezóne elektrobicykel?

Stretli ste sa s ním?

Ak ste na ňom aj nejazdili, určite viete, že ide o bicykel, ktorý má navyše aj elektrický motor. Je však veľmi dôležité vedieť, že tento motor vás nepoženie dopredu ako motorka. Funguje tak, že len znásobuje výkon, ktorý do pedálov vkladáte vy sami. Motor je teda iba asistenčný a dokonca sa podľa Európskej legislatívy musí asistencia zastaviť, keď bicykel dosiahne rýchlosť 25 kilometrov za hodinu. Takže nečakajte rýchlostnú výhodu, iba jednoduchší relax.

To, že elektrobicykel vám iba pomáha, znamená, že pre vaše kĺby je jazda stále prospešná, no menej namáhavá.

Každý elektrobicykel je vybavený aj cyklopočítačom, ktorý sleduje štýl vašej jazdy, ako usilovne šliapete, akú máte rýchlosť a podobne. Zároveň si môžete zvoliť aj rôzne jazdné módy, ktoré ovplyvnia, ako veľmi vám bicykel pomáha. Tým tiež ovplyvňujete výdrž batérie a dojazd. Ten je spravidla na úrovni niekoľkých desiatok až približne 150 kilometrov.

Koľko elektrobicykle stoja?

Bežne sú elektrické bicykle v obchodoch s cenovkou od 800 až po niekoľko tisíc eur. Cena závisí od veľkosti batérie, konštrukcie, dizajnu, alebo využitia, na ktorý je bicykel určený. Napríklad profesionálne horské elektrobicykle ťažko zoženiete pod štyri tisícky. Pamätajte však na to, že, ako pri veľa ďalších produktoch, ak na začiatku investujete viac, zabezpečíte si takmer bezstarostnú prevádzku. Ak chcete, aby sa vám investícia aj vrátila, musíte využívať váš bicykel čo najčastejšie. Veríme však, že keď ho raz vyskúšate, nebude to problém

Späť na kategóriu