8 dôvodov prečo sú kolobežky vhodné aj pre dospelých

Nielen pre deti, ale aj pre dospelých je jazda na kolobežke veľmi obľúbenou pohybovou aktivitou. Kolobežky sú flexibilné a finančne nenáročné a môžu slúžiť napríklad aj na pravidelné dochádzanie z bodu A do bodu B. Ak premýšľate nad kúpou kolobežky pre seba, alebo pre svoje deti, pozorne čítajte. Spoločne sa pozrieme na 8 hlavných benefitov kolobežiek. Veríme, že vám pomôžu v rozhodovaní o nákupe, pretože kolobežky prinášajú nielen kopec zábavy, ale tiež:

1. Skrátia čas potrebný na presun

Predovšetkým elektrická kolobežka dokáže výrazne zrýchliť váš presun po meste a tiež ušetriť váš čas, ktorý môžete venovať iným aktivitám. Zlá dopravná situácia ani dopravné zápchy vás už nebudú trápiť. S kolobežkou ich hravo preletíte.

2. Šetria financie

Pravidelným dochádzaním na kolobežke pomôžete nielen vášmu zdraviu a životnému prostrediu, pretože neprodukujete žiadne výfukové plyny. Veľkou výhodou kolobežiek je, že sú ekonomické, nakoľko nepálite žiadne pohonné hmoty. Jediné, čo spaľujú, je nadbytočný tuk.

3. Pomôžu spevniť svaly stredu tela

Ak tiež patríte k tým, čo majú problém nájsť si počas dňa chvíľočku na precvičenie a spevnenie brušných svalov, je pre vás kolobežka správnou voľbou. Počas jazdy na nej musíte udržiavať stabilitu, a vo vysokej miere zapájať práve svalstvo stredu tela. Udržiavanie rovnováhy zapája najpoužívanejšie svaly. Okrem brušných svalov aj chrbtové a panvové. Ich spevnením môžete vo vyššom veku predísť bolestiam chrbta, ktoré trápia viac ako polovicu dospelej populácie.

4. Zlepšia stabilitu a koordináciu

Koordinácia je dôležitá pri každodenných činnostiach. Aj počas tehotenstva sa oslabuje panvové a brušné svalstvo, a je potrebné ho po pôrode spevniť. Stabilita je dôležitá najmä pre ľudí, ktorí sa venujú napríklad behu. Svalová nerovnováha môže pri behu viesť k úrazu. Každý človek má niektoré svaly silnejšie a niektoré slabšie, je však problém ich presne definovať. Jazda na kolobežke dokáže zlepšiť celkovú stabilitu, a posilniť ochabnuté svaly. Pre dosiahnutie ešte väčšej stability je odporúčané striedať nohy pri odrážaní, napríklad po 3 odrazoch.

5. Použijete ich kdekoľvek

Či budete jazdiť v meste alebo na dedine, kolobežka vám vždy poslúži. Náročnejšie je však prekonávanie strmších kopcov. Jazda je vtedy výrazne pomalšia. Pri pravidelnej jazde takýmto terénom je vhodnejšie zadovážiť si elektrickú kolobežku. Kolobežky bývajú tiež s odpružením a vtedy ani nerovný terén by pre vás nemal byť prekážkou.

6. Sú lacné

Najlacnejšia vás bude stáť niekoľko desiatok eur. Najdrahšia zas niekoľko stoviek. Vďaka tomu si môže pohodlne vybrať skutočne každý. inSPORTline disponuje množstvom rôznych typov. Nájdete tu kolobežky pre deti aj pre dospelých, trojkolobežky, kolobežky s kufríkom, skladacie, elektrické, zjazdové, dirt aj freestyle.

7. Sú veľmi pohodlné

Kolobežky sú ľahko prenosné vďaka ich nízkej váhe, a zároveň dobre skladovateľné. Najviac šetrí miesto skladací model. Dopravíte sa s ňou na zastávku, tam ju jednoducho poskladáte, odložíte do batohu a môžete nastúpiť na vlak, autobus, či električku.

8. Ideálny darček

Každé dieťa i dospelý sa isto poteší daru v podobe kolobežky. Je preto výborný darček pre blízkych a zároveň príliš neodľahčí vašu peňaženku. Najmä deti z nej budú nadšené. Navyše im nebude slúžiť len ako hračka, ale prinúti ich tiež ísť von s kamarátmi, a pomôže zlepšiť ich zdravie a stabilitu. Tých, čo trápi pravidelná zlá dopravná situácia pri dochádzaní do práce poteší zase elektrická kolobežka.

Späť na kategóriu